Bolu Merkez Sanayi Sitesi Tarihçesi

Sanayi sitemiz, şehrimizin kuzey doğusunda yer almakta olup, kuzeyinde Aşağısoku mahallesi, batısında Adalet Sarayı, güneyinde D100 (Ankara-İstanbul) karayolu ve Köroğlu Mahallesi doğusunda Kuruçay deresi yer almaktadır.

Sanayi sitemiz 125.000 metrekare alan üzerine kurulu 37 bloktan ve 435 dükkandan oluşmaktadır.               

Sanayi sitemiz 4 Temmuz 1965 tarihinde Cemal TUNÇ başkanlığında Necip ŞERBETÇİ, Fuat BÜYÜKATAMAN, Hamdi DOLAPÇI ve Mehmet METİN’den oluşan müteşebbis heyet tarafından kurulmuştur. Daha sonra Küçük Sanayi Emek Sitesi ve Marangozlar Sitesi kurularak sanayi sitemize dahil edilmiştir.

Sanayi sitemizin oluşumunda Emin AKMAN (19 yıl), İsmail Hakkı DAMGACIOĞLU (5 yıl), Selami DERELİ (3 yıl), Abdullah ÇAĞEVİ (3 yıl) başkanlıkları dönemlerinde yaptıkları özverili çalışmaları neticesinde Bolu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi inşai faaliyetlerini tamamlayıp kooperatifin feshinden sonra meydana gelen boşluğu doldurmak, sanayimizi sahipsiz bırakmamak amacıyla 17 Eylül 1996 tarihinde Abdurrahman ÇAĞEVİ başkanlığında Necati ÖZTÜRK, Mehmet ACAR, Rıdvan ÇEKKİR ve Nizamettin MIHÇI’dan oluşan müteşebbis heyet tarafından 634 sayılı kat mülkiyet kanunu hükümlerine göre BOLU KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ “Site Yönetim Planı” hazırlanarak 1 Şubat 1997 tarihinde ilk olağan genel kurul yapılarak site yönetimine geçilmiştir. Bu tarihte yapılan ilk olağan genel kurul neticesinde Bolu Küçük Sanayi Sitesi, Emek Sitesi ve Marangozlar Sitesini kapsayansite yönetim kurulu başkanlığına Rıdvan ÇEKKİR getirilmiştir.

Bolu Sanayi Sitesi Esnaf ve Sanarkarları Geliştirme ve Dayanışma Derneği Tarihçesi

Derneğimiz, Mehmet ACAR başkanlığında, Fuat YILDIRIM, Vedat ALBAYRAK, Abdullah ÇAĞAVİ, Kayhan ZORLU, İsmail Hakkı DAMGACIOĞLU, Necati ÖZTÜRK ve Ömer GÜMÜŞ tarafından 30 Ekim 1995 tarihinde Merkez Küçük Sanayi Sitesi alanında bulunan sanayi esnafıyla sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, siteden istifade edenlere en olumlu hizmetlerin sunulması için düzenlemeler yapmak, esnafın meslekler arası ve genele koordinasyonunu sağlamak, site esnaf ve sanatkarlarının zor durumlarında yardımlaşmalarını sağlamak, özel günlerde günün amacına uygun şekilde sosyal etkinliklerde bulunmak, sanayi esnafı ile yöre halkı arasında maddi durumu iyi olmayanların çocuklarına sünnet merasimi yapmak, öğrenim bursu vermek, site içinde bulunan ibadethane ve sosyal tesisler vb için çalışmalar yapmak amacıyla kurulmuş olup halen faaliyetlerine aktif olarak devam etmektedir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizimle her konu hakkında iletişime geçebilirsiniz.

Rule yielding him fruit fill. Stars our creeping seas fill beast yielding void life signs day image. From together from creepeth you’re subdue very abundantly moveth his sixth fly their.

consulting_placeholder
Amanda Seyfried
Founder & CEO, Arcade Systems

Bizimle İletişime Mi Geçmek İstiyorsunuz?